Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
03 Kasım 2022 Perşembe

Borçlanma iki katına çıkabilir

Maliye Bakanı Christian Lindner, daha önceden de planlandığı üzere borçlanmanın iki katına kadar çıkabileceğini duyurdu.

Borçlanma iki katına çıkabilir

Maliye Bakanlığı resmi bir açıklama yaptı. Açıklamada 2023’te hayata geçmesi planlanan borç freni uygulamasıyla net borçlanmanın yaklaşık 36 milyar avroya kadar çıkması tahmin ediliyor. Ekonomik krizle birlikte gayrisafi milli hasıladaki düşüş de hükûmetin borç alımını artırmasına neden oldu. 

CDU’lu Christian Haase, Bakan Lindner’i artan borç alımı konusunda uyardı ve şöyle dedi: 

Maliye Bakanı hükûmetten gelen borçlanma talebini ve koalisyon partilerinin artan bütçelerini kabul etmek zorunda değil. Son bir yılda 500 milyar avroluk yeni borçlar göz önüne alındığında, Maliye Bakanı’ndan gelecek ret kararı, sağduyulu bir davranış olacaktır.

Geri Dön 03 Kasım 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN