Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
19 Ekim 2022 Çarşamba

BND: Ukrayna savaşı gelecek yıl da sürecek

Alman dış istihbarat teşkilatı BND Başkanı Bruno Kahl, “Savaş kesinlikle gelecek yıl da sürecek" ifadelerini kullandı.

Alman dış istihbarat teşkilatı BND Başkanı Bruno Kahl, Ukrayna savaşına ilişkin öngörülerini açıkladı. BND'nin Başkanı Kahl, "Ukrayna savaşındaki her iki taraf da savaş alanında hâlâ karar arayışında" diyen BND Başkanı Kahl, "Kesinlikle savaş, gelecek yıl da sürecek" ifadelerini kullandı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin için önemli olanın Rusya'nın bir süper güç olarak algılanması olduğunu belirten Kahl, maliyet-fayda hesabında Putin'in Ukrayna'ya yönelik saldırı savaşında askeri, ekonomik ve siyasi maliyeti göze aldığını kaydetti. Kahl, Putin'in Ukrayna'nın Batı'ya ve NATO ile yakınlaşmasının maliyetinin gelecekte Rusya için daha yüksek olacağını düşündüğünü de sözlerine ekledi.

Nükleer savaş tehdidi

Rusya'nın nükleer silahları kullanan ilk taraf olma hakkını saklı tuttuğunu kaydeden Kahl, bu tür silahların karşı tarafın konvansiyonel üstünlüğünü telafi etmek ve askeri kızışma durumunda hâkimiyeti sağlayabilmek için bölgesel olarak kullanılabileceğini söyledi. Kahl, stratejik nükleer silahların kullanılması hâlinde amacın Ukrayna'yı ‘müzakere masasına ve dikte edilen bir barışa zorlamak’ olacağını da sözlerine ekledi. 

BND Başkanı Kahl, ancak Putin'in Batı ile müzakere edeceği gerçek bir çözüm ile ilgilenmediğini belirterek, özgürlük ve demokrasi ile şekillenen Batı toplum modelini Putin'in ‘baş tehdit’ olarak gördüğünü dile getirdi. Kahl, Putin'e göre bu modelin kendi iktidarının varoluşunu tehdit ettiğini belirtti. Nihayetinde Putin'in yürüttüğü savaşta, öncelikli olan Ukrayna'nın toprakları olmadığını savunan Kahl, "Onun için söz konusu olan, tüm Batılı özgürlükçü ve demokratik dünyaya yönelik bir savaş ilanı" dedi.

Geri Dön 19 Ekim 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN