Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Mayıs 2024 Cumartesi

Blackout Challenge can aldı

Almanya'nın Kassel şehrinde 13 yaşındaki bir kız, TikTok'ta yapılan 'bayılana kadar boğulma cesaret denemesi' (Blackout Challenge) sonucu hayatını kaybetti.

Acılı anne, diğer ebeveynleri uyararak, "Çocuklarınızın sosyal medyada ne yaptığını izleyin. Bu platformun ne kadar tehlikeli olabileceğini her zaman hatırlayın. Sosyal medya çok şeyi yok eder" dedi. Kız çocuğu, bilincini kaybedene ve kendini filme alana kadar odasında kendini boğdu. Ailesi, onu baygın hâlde buldu ve cep telefonundan birçok 'Blackout Challenge' videosu çıktı.

Mayıs ayı başında Berlin-Kreuzberg'deki bir ilkokulda benzer bir olay yaşandı. Beşinci ve altıncı sınıf öğrencileri, bu tehlikeli meydan okumayı taklit edip akıllı telefonlarıyla filme alarak sosyal medyada paylaşmak istedi. Ancak deneme, bir çocuğun hastaneye kaldırılmasıyla sonuçlandı.

Avrupa Birliği, reşit olmayan kullanıcıların korunmasını yeterince sağlamayan TikTok'a karşı resmi bir soruşturma başlattı.

Geri Dön 25 Mayıs 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN