Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
17 Nisan 2023 Pazartesi

Birlik’ten ‘demir yolları baştan düzenlensin’ talebi

Birlik Partileri (CDU/CSU), federal hükûmetin, demir yolları güzergahlarını bağımsız olarak yenileyebileceği yeni bir reform planı talep etti.

NTV’nin haberine göre; CDU ve CSU tren istasyonları ve enerji bölümünün şirketten ayrılmasını ve federal hükûmetin bir altyapısında toplanmasını öneriyor. Böylelikle federal hükûmet, demir yollarını güzergahlarını bağımsız olarak yenileyecek, düzenleyecek ve inşaa edecek. Bu reform planına göre Deutsche Bahn bünyesinde sadece yerel taşımacılık, uzun mesafe taşımacılığı ve yük taşımacılığı kalacak ve bunlarda iyileştirmeye gidilecek. 

CSU'nun ulaştırma uzmanı Ulrich Lange, bu fikrin önderlerinden olarak görülüyor. Lange, yaptığı açıklamada, yolcuların sürekli olarak kesilen internet bağlantısına, geç kalan ve iptal olan trenlerle karşılaşmalarının kurumun başarısızlığı olduğunu söyledi. Lange, kurumun bu şekilde ayrılmasının rekabet üzerinden olumlu bir etki yaratacağının da altını çizdi. 

 

Geri Dön 17 Nisan 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN