Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
03 Mart 2023 Cuma

Birlik Partileri’nin oyu yükseliyor

Son ankete göre CDU/CSU oylarını 0,5 puan daha artırdı ve yüzde 29,5'e ulaştı. En yakın rakibi SPD ise yüzde 20,5'e geriledi.

BILD adına INSA araştırma şirketi tarafından yapılan güncel bir seçim anketine göre, CDU/CSU oylarını 0,5 puan artırarak yüzde 29,5 oy oranıyla lider parti konumunda. SPD ise yüzde 20,5 ile listeden ikinci parti olarak çıksa da kan kaybetmeye devam ediyor. Yeşiller ve aşırı sağcı AfD ise yüzde 15,5 oy oranıyla listenin üçüncü sırasını paylaşıyor. Koalisyon ortağı FDP ise oylarını 0,5 puan artırarak yüzde 7,52’luk oy oranı ile dördüncü sıraya yükseldi.

Ankete ilişkin değerlendirmelerde her 3 AfD seçmeninden birinin Birlik Partilerine oy verebileceğine dikkat çekildi. Uzmanlar seçimlerde Birlik Partileri CDU/CSU’nun AfD’nin seçmenlerini kendine çekerek, oy oranlarını daha da artırabileceğini öngörüyor. Özellikle CDU Başkanı Merz’in göçmen politikalarıyla ilgili söylemleri, aşırı sağ çevrelerde destek görüyor. 

Geri Dön 03 Mart 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN