Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Ağustos 2023 Salı

Birlik: Organize suça bulaşan çifte vatandaşların Alman pasaportu iptal edilsin

Almanya'da organize suç örgütleriyle mücadele tartışmaları gündemdeyken, suç işleyip ceza alan göçmen kökenli aşiret ve örgüt üyelerinin Alman pasaportlarının iptal edilmesi önerisi öne çıktı.

CDU ve CSU'lu eyalet içişleri bakanları, Almanya genelinde aşiret üyeleri tarafından oluşturulan "çeteler" ve yabancı kökenli uyuşturucu ve insan ticareti örgütlerinin toplumsal barışı tehdit ettiği düşüncesini savunarak, bu suç örgütleriyle mücadeleyi artırmaya yönelik adımlar atmaya karar verdi. Hessen İçişleri Bakanı Peter Beuth liderliğinde, Kuzey Ren Vestfalya (KRV) İçişleri Bakanlığı'nın da desteğiyle hazırlanan bir "önlemler paketi" içinde, "Organize suç işledikleri tespit edilen çifte vatandaş statüsündeki aşiret ve çete üyelerinin Alman pasaportlarının iptal edilmesi seçeneği gözden geçirilmeli" denildi.

Beuth, "Ülkemizde güvenli bir ortamda yaşıyoruz. Ancak son yıllarda aşiret üyeleri ve suç çeteleri Almanya için ciddi bir tehdit oluşturmaya başladı. Buna kayıtsız kalamayız" şeklinde konuştu. Ayrıca Beuth, Hessen'de SPD'nin başbakan adayı olan Federal İçişleri ve Yurt Bakanı Nancy Faeser'in organize suç örgütleriyle mücadeleyi vurguladığını ancak henüz somut adımların atılmadığını ifade etti.

Geri Dön 29 Ağustos 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN