Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
06 Ekim 2023 Cuma

Birlik iktidara gelirse binlerce bürokratı işten çıkaracak

Almanya'da ana muhalefetteki Birlik partileri CDU/CSU, iktidara gelmeleri hâlinde kamuda üst düzey bürokratların sayısını azaltmayı hedefliyor.

Birlik partilerinin hazırladığı taslağa göre, federal bakanlıklardaki personel sayısı yüzde 15 oranında azaltılacak. Bu, 4 bin 500 pozisyonun boşaltılacağı ve yıllık yaklaşık 300 milyon avro tasarruf sağlanacağı anlamına geliyor.

CDU Federal Meclis Grup Başkan Yardımcısı Mathias Middelberg, mevcut koalisyonun federal bakanlıklarda 1.700 yeni işe alım yaparak tarihi bir rekor kırdığını belirtti. 2012'de federal bakanlıklarda 18 bin 500 kişi çalıştığını hatırlatan Middelberg, ülkenin o dönemde bu yüzden çökmediğini vurguladı.

CDU/CSU, çalışanların, sosyal yardımlarla geçinenlere kıyasla daha yüksek gelire sahip olması gerektiğini savunarak, işsizliği daha az cazip hâle getirmeyi amaçlıyor.

Middelberg, CDU/CSU'nun iktidara gelmesi durumunda 'Vatandaşlık Parası' adı verilen bir programın federal bütçeye 44 milyar avroya mal olduğunu ve bu miktarın federal bütçenin yaklaşık yüzde 10'unu oluşturduğunu söyledi. Ayrıca, çalışabilir durumda olan 200 bin kişinin bu programa dahil olduğunu belirterek, onların çalışmasının federal bütçeyi 6 milyar avroya kadar rahatlatabileceğini ifade etti.

Geri Dön 06 Ekim 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN