Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
30 Mayıs 2024 Perşembe

Birlik düşüşte: Scholz, Merz'i geride bıraktı

Almanya'da yapılan son anket, Birlik partilerinin oy kaybetmeye başladığını gösterdi.

RTL/ntv adına Forsa araştırma şirketi tarafından yapılan "Trendbarometer" anketine göre, Birlik partileri (CDU/CSU) oy kaybederken, Olaf Scholz şansölye olarak Friedrich Merz'in önüne geçti.

Ankete göre, Birlik partileri önceki haftaya göre 2 puan kaybederek yüzde 30’a geriledi. CDU/CSU’yu yüzde 16 ile SPD, yüzde 15 ile aşırı sağcı AfD, yüzde 13 ile Yeşiller (-1), yüzde 6 ile FDP (+1), yüzde 6 ile BSW (+1) ve yüzde 14 ile diğer partiler (-1) takip etti.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz ve CDU lideri Friedrich Merz arasında seçim yapma şansına sahip olsalardı, seçmenlerin yüzde 33’ü Scholz’u, yüzde 31’i ise Merz'i tercih ederdi.

Geri Dön 30 Mayıs 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN