Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Mayıs 2024 Cumartesi

Birlik benzinli araç yasağına karşı harekete geçti

Almanya'da ana muhalefet partisi CDU/CSU, benzinli ve dizel motorlu araçların yasaklanmasına karşı harekete geçti.

Bild gazetesine göre, Avrupa seçimlerine kısa bir süre kala her iki parti de içten yanmalı motorların yasaklanmasına karşı büyük bir kampanya başlatıyor.

Kampanya kapsamında seçmenler, 2035 yılından itibaren benzinli veya dizel motorlu yeni araçların satışının yasaklanmasına karşı dijital ortamda oy kullanabilecek. Ayrıca, kampanya için özel kartpostallar, seçim afişleri ve bir web sitesi de hazırlanacak. 

CDU Genel Sekreteri Carsten Linnemann, kampanyayı savunarak, “Dünyanın en verimli motorlarını Almanya’da üretiyoruz. İçten yanmalı motorların kullanımdan kaldırılması ülkemizdeki refaha zarar veriyor. Bu bildiğimiz dalı kesmek demek” dedi.

AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, 2035 yılından itibaren benzinli ve dizel motorlu yeni araçların satışını yasaklayan düzenlemeyi 2023 yılında kabul ettirmişti. Ancak CDU ve CSU, bu kampanya ile von der Leyen'in politikasına karşı çıkıyor. CDU lideri Friedrich Merz ve CSU lideri Markus Söder, içten yanmalı motorların aşamalı olarak kullanımdan kaldırılmasına karşı olduklarını açıkça belirtti. Gazete, geçmişte iki liderin de halkın tepkisini ve otomobil üreticilerine olan etkilerini hafife aldıklarını yazdı. Ancak, şimdi bu kampanya ile AB üzerinde baskı kurmak istiyorlar. 

CSU'nun önde gelen isimlerinden Martin Huber, “İçten yanmalı motorların 2035’ten itibaren tamamen yasaklanması yanlıştır. İklimin korunması yasaklar yerine teknolojik açıklık gerektirir. İçten yanmalı motor teknolojisini yasaklamak basitçe delilik olur” dedi.

Geri Dön 25 Mayıs 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN