Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Haziran 2023 Cuma

Birikim şampiyonu Almanya bu kez sınıfta kaldı

Almanya, tasarruf konusunda Avrupa’nın şampiyonu olarak bilinse de, kişi başına düşen birikim miktarı bakımından birçok Avrupa ülkesinin gerisinde kaldı.

Avrupa Merkez Bankası verilerine göre, Almanya’daki toplam mevduat birikimi 2,7 trilyon avro ile Avrupa’nın en yüksek tasarrufuna işaret ediyor. Ancak kişi başına düşen 31 bin 952 avroluk tasarruf miktarı, Almanya’yı; Belçika, Lüksemburg, Malta, Hollanda ve Avusturya’nın gerisinde, listede 6’ncı sıraya düşürdü. Lüksemburg banka mevduatlarında kişi başına yaklaşık 114 bin avro ile birinci sırada yer alırken, Belçika ikinci, Malta üçüncü, Avusturya dördüncü ve Hollanda beşinci sırada yer aldı.

Almanya’da yaşayan her iki kişiden biri de, birikimlerini vadesiz bir hesapta faiz almadan tutuyor. Ancak finans uzmanları vadeli hesaplardaki faiz oranlarının yükseldiğine dikkat çekiyor. Örneğin, 5 bin avronun vadeli bir hesapta 1 yılın sonunda yüzde 2 faizle yaklaşık 100 avro getirisi olabileceği belirtiliyor.

Geri Dön 02 Haziran 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN