Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Mayıs 2024 Çarşamba

Birçok bölgede alarm: Kasırga tehlikesi

Almanya'yı bir süredir etkisi altına alan aşırı yağış ve fırtına sürüyor. Özellikle ülkenin kuzeyi için uyarılar yapıldı.

Birçok bölgede alarm: Kasırga tehlikesi

Almanya'da cuma gününden beri şiddetli hava olayları yaşanıyor. Saarland ve Rheinland-Pfalz'ın güneybatısında aralıksız sağanak yağış uyarıları sürüyor. Öğleden sonra fırtınalar da etkili olmaya başladı. Bavyera, Hessen ve Thüringen sınır üçgeninde aşırı hava olayları için uyarı yapıldı.

Saatte 100 kilometreye varan şiddetli fırtına, dolu ve aşırı yağış meydana geldi. Şiddetli yağış, Bavyera ve Kuzey Ren-Vestfalya'da sokakları ve bodrumları su basmasına neden oldu. Durum güneybatıda bir nebze daha iyileşti. Ancak özellikle kuzey Almanya'da, şiddetli hava olayları potansiyeli hâlen yüksek.

Meteorolog Dominik Jung, “Fırtınalar devam ediyor. Doğu Avrupa'nın yüksek basıncı ile Batı Avrupa'nın alçak basıncı arasında sıkışıp kalan hava akımı dalgalanıyor” dedi. Jung, bu durumun önümüzdeki 14 gün boyunca sürebileceğini belirtti ve şiddetli yağmur, su baskını ve gök gürültülü fırtınaların devam edeceğini vurguladı.

Önümüzdeki günlerde hava durumunun değişken olması bekleniyor. Sıcaklıklar 17-25 derece arasında seyredecek ve bol yağışlı olacak.

Geri Dön 22 Mayıs 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN