Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Nisan 2024 Cumartesi

Bira bahçelerinde esrar yasağı

Esrarın kısmen yasallaşmasına rağmen Bavyera'da birçok bira bahçesi, restoran ve bar, esrar tüketimini yasaklayacak.

Bira bahçelerinde esrar yasağı

Almanya'da 1 Nisan'da kısmi esrar serbestisinin yürürlüğe girmesiyle belirli koşullar altında kamusal alanlarda esrar tüketimi izin verilmeye başlandı. Ancak Bavyera Eyaleti, yasaya karşı çıkarak esrar tüketimini sınırlamak için çaba sarf ediyor. Bavyera'da birçok bira bahçesi, restoran ve bar, esrar tüketimini yasaklayacak.

Münih'teki birçok mekan, esrar içmenin yasak olduğunu ve ihlal durumunda mekandan çıkarılacağını duyuruyor. Bavyera Başbakanı Markus Söder, "Bavyera, esrar içenlerin cenneti olmayacak. Esrar Yasası'nı sıkı bir şekilde uygulayacağız" şeklinde konuştu.

Bavyera Ekonomi Bakanı Hubert Aiwanger, bira bahçelerinde esrar kullanımına karşı tedbir alınmasını teşvik etti ve kamuya açık alanlarda esrar içilmesini istemediğini söyledi. Aiwanger, esrarın gençler için tehlikeli olduğunu vurgulayarak, "Ebeveynler, çocuklarıyla birlikte bira bahçelerinde esrar bulutunun içinden geçmek zorunda kalmamalılar." dedi.

Bavyera'da Esrar Yasası'nı ihlal edenler, özellikle çocukların veya gençlerin yanında esrar içme gibi durumlarda 1.000 avro para cezasıyla karşılaşacaklar.

Geri Dön 13 Nisan 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN