Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Mart 2024 Cumartesi

Bir yılda 437 çocuk, ebeveyni tarafından kaçırıldı

Almanya'da geçen yıl 437 yeni uluslararası çocuk kaçırma dosyası ele alındı. Başka ülkelere yöneltilen taleplerde ilk sırada Türkiye var.

Almanya'da, geçen yıl, velayet hakkının ihlali sonucu ebeveynlerden biri tarafından başka bir ülkeye kaçırılan çocuklarla ilgili toplam 527 yeni dosya ele alındı. Federal Adalet Dairesi (BfJ), bu dosyaların 437'sinin çocuk kaçırma, 90'ının ise çocuğun diğer ebeveyne gösterilmemesi vakalarından oluştuğunu açıkladı. Almanya, Uluslararası Çocuk Kaçırmanın Hukuki Veçhelerine Dair Lahey Sözleşmesi kapsamında dosya sayısı bakımından ABD ve İngiltere'den sonra üçüncü sıraya yerleşti. Sözleşmeye taraf ülkeler arasındaki vaka dağılımında, çocukları kaçıran ebeveynin büyük çoğunluğunu anneler oluşturuyor.

2023 yılında, 236 vaka Almanya'dan diğer sözleşme ülkelerine, 201 vaka ise sözleşme ülkelerinden Almanya'ya yönelikti. En çok vaka yaşanan ülkeler sırasıyla Ukrayna (43 vaka), Türkiye (38 vaka) ve Polonya (35 vaka) oldu. Uluslararası çapta, taleplerin iletilmesi bağlamında Türkiye 29 dosya ile Almanya için en önemli partner ülke konumundayken, Almanya'ya gelen taleplerde Ukrayna 33 dosya ile ve Polonya 17 dosya ile öne çıktı.

Geri Dön 16 Mart 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN