Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
28 Mayıs 2024 Salı

Bir yanda esrar otomatları, bir yanda esrar yasakları

Almanya'da esrarın kısmi serbestisine dair tartışmalar sürüyor. Bazı kentlere esrar otomatları yerleştirilirken, Bavyera'da esrar yasakları uygulanıyor.

Bir yanda esrar otomatları, bir yanda esrar yasakları

Almanya'da SPD, Yeşiller ve FDP'nin koalisyon hükûmetinin 1 Nisan'da yürürlüğe koyduğu Esrar Yasası tartışılmaya devam ediyor. Baden-Württemberg eyaletine bağlı Ettlingen ve Hessen’in Erzhausen kentlerinde ilk esrar otomatları yerleştirildi. Ettlingen'de bir okulun yakınlarına konulan otomat, velilerden tepki aldı. Veliler, çocuklar ve gençler için tehlike oluşturduğunu belirterek otomatın kaldırılmasını talep etti. Erzhausen'deki otomatlarda ise çeşitli miktarlarda esrar 8 ila 50 avro arasında satılıyor.

Lauterbach'tan Bavyera'ya 'ikiyüzlülük' suçlaması

Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach (SPD), Bavyera eyalet hükûmetini esrar ve alkol konusunda "ikiyüzlülük"le suçladı. Lauterbach, Bavyera'da Oktoberfest gibi etkinliklerde alkol tüketimine izin verilirken esrarın yasaklanmasını eleştirdi. Tarım Bakanı Cem Özdemir (Yeşiller) de alkol tüketiminin getirdiği riskler konusunda toplumda yeterince farkındalık olmadığını vurguladı.

Bavyera'da esrar yasakları

Bavyera'daki CSU liderliğindeki eyalet hükûmeti, esrar tüketimine kısıtlamalar getirdi ve halk festivallerinde yasaklar uyguladı. Bavyera Sağlık Bakanı Judith Gerlach, CSU Meclis Grubu Başkanı Klaus Holetschek ve CSU Genel Sekreteri Martin Huber, esrarın serbest bırakılmasına karşı eleştirilerini sürdürdü. Huber, Lauterbach'ı esrarın yasallaştırılmasını sağlamakla suçladı ve çocuklar ile gençlerin tehlikeye atıldığını belirtti.

1 Nisan'dan itibaren yürürlüğe giren yasaya göre, 18 yaşın üzerindekiler yanlarında 25 gram, evlerinde ise 50 gram esrar bulundurabilir ve balkonlarında, bahçelerinde 3 adet kenevir bitkisi yetiştirebilir.

Geri Dön 28 Mayıs 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN