Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Mayıs 2024 Perşembe

Bir siyasetçiye daha saldırı: Giffey hastaneye kaldırıldı

Almanya'da siyasetçilere yönelik saldırılar devam ediyor. Berlin Eyaleti Ekonomi Bakanı Franziska Giffey de saldırıya uğradı.

Giffey, Berlin'in Rudow semtindeki bir kütüphanede, içi sert cisimlerle dolu bir çanta ile başına ve boynuna vurularak yaralandı. Saldırgan olay yerinden kaçtı ve Giffey, hastanede ayakta tedavi edildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Berlin Eyaleti Başbakanı Kai Wegner, bu ve benzeri saldırıları kınayarak, "Siyasetçilere yapılan saldırılar, demokrasimize yapılan saldırılardır" dedi. Başbakan Wegner ayrıca şiddet, nefret ve kışkırtma karşıtı bir duruş sergileyeceklerini de belirtti. Wegner, siyasetçilere yönelik saldırılara daha ağır cezalar verilmesi çağrısında bulundu.

Son dönemdeki beşinci saldırı

Bu olay, Almanya'da son zamanlarda siyasetçilere yönelik yaşanan beşinci saldırı olarak kaydedildi. 3 Mayıs'ta Dresden'de SPD'li Avrupa Parlamentosu Milletvekili Matthias Ecke, aşırı sağcı bir saldırgan tarafından ağır yaralanmıştı. Alman polisi, siyasetçilere yönelik suçların 2023'te bir önceki yıla göre yüzde 53 arttığını bildirdi.

Saldırganın akli dengesi yerinde olmayabilir

Polis ve savcılığın ortak raporunda, 74 yaşındaki failin Staatsschutz tarafından tanınan biri olduğu ve tutuklandığı belirtildi. Failinin, şu ana kadar çoğunlukla siyasetçilere mektup yazdığı ve devleti kötülediğini belirtildi. Saldırganın olayı ne amaçla yaptığı henüz bilinmiyor. Failin, akli dengesinin yerinde olmadığı şüpheleri nedeniyle savcılığın, onu bir psikiyatri kliniğine sevk etmesi bekleniyor. 

Geri Dön 09 Mayıs 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN