Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Ocak 2024 Salı

Bir parti daha kuruluyor

Almanya'da, CDU/CSU ile AfD arasında konumlanan sağcı ve katı muhafazakâr Değerler Birliği, partiye dönüşme kararı aldı.

Almanya'da CDU/CSU'ya yakın olan sağcı ve muhafazakâr Değerler Birliği'nin (Werteunion - WU) partiye dönüştürülmesi kararı alındı. Bu kararla Hans-Georg Maassen liderliğindeki parti, 2024'te kurulan ikinci yeni parti olacak.

AfD ile iş birliğine açıklar

WU üyeleri, cumartesi günü Erfurt'ta yaptıkları toplantıda, bir yıldır başkanlığını yürüten eski Federal Anayasa Koruma Başkanı Hans-Georg Maassen'ın yeni bir parti kurma çalışmalarını başlatma kararı aldı. Maassen, "Değerler Birliği e.V. üyeleri büyük bir çoğunlukla aynı adı taşıyan bir parti kurmak için oy kullandı" dedi ve yeni partinin Almanya'da siyasi değişime hazır olan tüm taraflarla çalışabileceğini belirtti. Ayrıca, AfD ile iş birliği yapma olasılığını dışlamadı.

Üyelerin çoğu CDU/CSU üyeleri

Yeni parti, bu yıl eylül ayında eski Doğu Almanya eyaletlerinde düzenlenecek parlamento seçimlerine katılmak için hazırlıklara başladı. Değerler Birliği Sözcüsü, derneğin üyelerinin yaklaşık yüzde 85'inin CDU/CSU üyelerinden oluştuğunu açıkladı.

Kretschmer: Yeni parti CDU/CSU değerleriyle bağdaşmıyor

Saksonya Başbakanı Michael Kretschmer, Değerler Birliği ile iş birliğini reddederek, yeni partinin CDU ve CSU'nun değerleriyle bağdaşmadığını söyledi. Maassen'ın liderliğindeki partinin oy potansiyeli konusundaki tahminler ise belirsizliğini koruyor.

Geri Dön 23 Ocak 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN