Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Haziran 2024 Salı

BioNTech’in kanser araştırması durduruldu: 3 kişi öldü

Almanya merkezli ilaç firması BioNTech'in kanser tedavisi çalışmaları, Amerika'daki bir klinik deneye katılan üçüncü hastanın hayatını kaybetmesiyle sekteye uğradı.

BioNTech’in kanser araştırması durduruldu: 3 kişi öldü

Die Welt gazetesinin haberine göre, üç hastanın ölümünün ardından BioNTech'in kanser ilacı çalışması geçici olarak durduruldu. Ölümlerin nedeni kan zehirlenmesi ve zatürre olarak belirtilirken, bu ölümlerin BNT326/YL202 ilacı ile bağlantılı olup olmadığı henüz netleşmedi.

BioNTech, Çinli ortağı Medilink Therapeutics ile birlikte Çin ve ABD'de çalışmayı yürütüyor. Şirket, ilacın ölümlerle nasıl bir bağlantısı olduğunun yanı sıra, iki ölümden sonra neden üçüncü hasta ölene kadar dozun artırıldığı sorusuyla da karşı karşıya. Soruşturma henüz tamamlanmadı, ancak bu gelişmeler BioNTech'in kanser tedavisine olan güvenini ciddi şekilde zedeleyebilir.

BioNTech, özellikle Covid-19 aşısında da kullanılan mRNA teknolojisi ile son yıllarda kanser araştırmalarında önemli ilerlemeler kaydetti. Ancak korona aşısına olan talebin azalması, şirketin gelirlerini de düşürdü. BioNTech, yılın başında 315 milyon avro net zarar açıkladı. Çalışmanın kısmen durdurulduğunun duyurulmasının ardından, cuma günü BionTech hisseleri yaklaşık yüzde 8 düşüşle 80 avroya geriledi, bugün ise 80,90 avroya yükseldi.

Geri Dön 25 Haziran 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN