Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
05 Temmuz 2023 Çarşamba

BioNTech ve AstraZeneca’ya karşı 'yan etki' davaları başladı

Rottweil kentinde, Almanya'da koronavirüse karşı aşı geliştiren ve üreten BioNTech ile AstraZeneca'ya yönelik açılan tazminat davaları başladı.

BioNTech'e dava açan bir kişi, aşı yüzünden sol gözünde görme kaybı yaşadığını iddia ederek 150 bin avro tazminat talep ediyor. Davacının avukatı, müvekkilinin aşı karşıtı olmadığını ve dayanışma içinde aşıyı olduğunu belirtirken, aşı firmalarından aşıdan kaynaklı hasarların sorumluluğunu almalarını talep ediyor.

Davacının olası maddi zararları da BioNTech tarafından karşılanmak isteniyor. Sağlık Bakanlığı'na göre, aşı ile bağlantılı 209 tazminat başvurusu mevcut ve toplamda 350 civarında dava açılmış durumda.

BioNTech ise davacının iddialarını asılsız olarak nitelendirerek suçlamaları reddediyor. BioNTech Sözcüsü, davacının belirttiği sağlık sorunlarının, sunulan tüm bilgiler temelinde titizlikle incelendiğini açıkladı.

Geri Dön 05 Temmuz 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN