Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet dağılıyor: Gündem DÖNER - 22 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Mart 2024 Perşembe

BioNTech: İlk kanser ilacı 2026’da piyasada

Covid-19 aşısını geliştiren BioNTech, ilk kanser aşısını 2026 yılında piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

BioNTech: İlk kanser ilacı 2026’da piyasada

Alman biyoteknoloji firması BioNTech, 2023 yılında karşılaştığı önemli gelir düşüşünü ve şirketin gelecek planlarına dair detayları paylaştı. Covid-19 aşısına olan talebin azalması ve şirketin ilgi alanının kanser tedavileri geliştirmeye kayması, 2023'te gelirlerin bir önceki yıla göre yüzde 78 oranında azalmasına yol açtı. BioNTech'in açıkladığı finansal sonuçlara göre, 2023'te şirketin net karı, bir önceki yıla kıyasla yüzde 90 azalarak 930,3 milyon avro seviyesine düştü. Bu düşüş, 2022'de elde edilen 9 milyar 434 milyon avroluk kârın ardından dikkat çekici bir azalmayı ifade ediyor.

Şirket bu yıl için gelirlerinin düzenleyici gelişmelere ve Covid-19 aşısının satın alınmasına bağlı olarak 2,5 ila 3,1 milyar avro arasında olmasını bekliyor. Ayrıca, BioNTech'in Ar-Ge (Araştırma ve Geliştirme) harcamalarının bu yıl 2,4 ila 2,6 milyar avro arasında olacağı tahmin ediliyor.

2022'nin son çeyreğine bakıldığında, şirketin net karının bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 80 azalarak 457,9 milyon avro olduğu görülüyor. Şirketin kanser araştırmaları alanındaki ilerlemesiyle ilgili olarak, ilk kanser ilacının 2026 yılında piyasaya sürülmesinin planlandığı bilgisi verildi.

BioNTech CEO'su ve kurucu ortağı Prof. Dr. Uğur Şahin, geçen yıl Covid-19 aşı pazarındaki lider konumlarını koruduklarını, onkoloji alanında çeşitli ortaklıklar kurarak ve klinik ilerlemeler kaydederek temel yetkinliklerini güçlendirdiklerini ifade etti. Şahin, 2030 yılına kadar onkolojide 10 ürün onayı almayı hedeflediklerini ve bu sayede dünya genelinde hastalar için tedavi seçeneklerini iyileştirmeyi amaçladıklarını belirtti.

Geri Dön 21 Mart 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN