Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
04 Şubat 2023 Cumartesi

BioNTech, Almanya'daki üretim tesisini genişletti

Almanya’dan ayrılacağı iddiaları ile gündeme gelen BioNTech, mRNA aşıları için kritik bir bileşenin üretileceği Marburg’daki tesisinin inşaatını tamamladı. 

Biyoteknoloji firması BioNTech, mRNA aşılarının önemli bir bileşeni olan plazmid DNA'nın üretileceği tesisin Marburg'daki inşaatının tamamlandığını bildirdi.

Şirket, tesisteki üretim faaliyetleri için 40 milyon avro yatırım yapılacağını duyurdu. Kanser ve bulaşıcı hastalıklara karşı mRNA bazlı ilaçlarda gerekli olan plazmid DNA bileşenlerinin büyük bir kısmının bu tesiste üretileceği açıklandı.

Marburg'daki tesisi ziyaret eden Şansölye Olaf Scholz, şirketin yatırımını memnuniyetle karşıladıklarını dile getirdi, ve şu ifadeleri kullandı:

Tıbbi biyoteknoloji, 21. yüzyılın kilit teknolojisidir. Kovid-19 salgını Almanya'nın inovasyon ve ilaç üretimi merkezi olma kapasitesini kanıtladı. Almanya ve Avrupa, yerel değer zincirleri oluşturarak daha esnek hale geliyor. BioNTech'in bu yatırımı çok iyi haber. Burada gerçekten gelecek olduğunu görebilir ve hissedebilirsiniz.

Scholz, Almanya'nın biyoteknoloji şirketlerinin bu tür fabrikaları daha hızlı açıp yeni tedaviler geliştirmesini ve ürünleri piyasa sürülmesi için daha çok efor sarfedilmesi gerektiğini vurguladı. 

Şansölye, sağlık şirketlerinin araştırma faaliyetlerini kolaylaştırmak için ilgili verilere daha kolay erişim sağlama vaadinde bulundu.

BioNTech’in Almanya’dan ayrılıp İngiltere’ye taşınacağı iddia edilmiş, şirket iddiayı yalanlamıştı. 

Geri Dön 04 Şubat 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN