Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Nisan 2024 Cuma

Binlerce hekim iş bıraktı

Berlin'deki Charité Hastanesi'nde çalışan 2 bin 700 hekim, daha iyi çalışma koşulları ve daha iyi maaş talebiyle bir günlük uyarı grevine çıktı.

Binlerce hekim iş bıraktı

Berlin'deki Charité Hastanesi'nde yaklaşık 2 bin 700 hekim, Alman Tabipler Birliği Marburger Bund'un çağrısıyla daha iyi çalışma koşulları ve daha yüksek maaş talepleri nedeniyle 1 günlük uyarı grevine çıktı. Hekimler, mesleklerinin gerektirdiği çabayı ve başarılarını yeterince takdir edilmediğini hissettiklerini söyledi. Marburger Bund Berlin/Brandenburg Başkanı Peter Bobbert, hekimlerin aşırı mesai yüküne ve çalışma saatlerinin yoğunluğuna dikkat çekti.

Toplu pazarlık görüşmelerinde, Marburger Bund, 2024 ve 2025 yılları için önerilen yüzde 2,3'lük maaş artışını ve haftalık çalışma saatlerinin 40 saate düşürülmesi teklifini yetersiz bulduğunu açıkladı. Charité Hastanesi Sözcüsü ise grev nedeniyle planlı ve acil olmayan müdahalelerin ertelendiğini belirtti. Ancak, kritik tümör ameliyatları, organ nakilleri, çocuk cerrahisi, felç ve kalp krizi gibi acil durumlarda hastaların tedavisinin aksamadan sürdürüldüğünü vurguladı.

Geri Dön 26 Nisan 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN