Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya Hessen: İlk evini alana devletten destek - 23 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Mart 2024 Salı

Binlerce hekim iş bıraktı

Almanya genelindeki 23 üniversite hastanesindeki hekimler, dün, Alman Tabipler Birliği'nin (Marburger Bund) uyarı grevine çağrısına yanıt vererek iş bıraktı.

Binlerce hekim iş bıraktı

Sendika, acil bakım servislerinin grevden etkilenmeyeceğini, fakat acil olmayan ameliyatların erteleneceği ve randevu sürelerinin uzayacağını belirtti. Münih'te 2 bin, diğer şehirlerde ise toplamda yaklaşık 1.000 hekim greve katıldı. Stuttgart'ta hekimler yürüyüşün ardından miting düzenleyerek, fazla mesai ve gece nöbetleri için daha yüksek ücret talebinde bulundu.

Marburger Bund Başkanı Andreas Botzlar, üniversite hastanelerinde çalışan hekimlerin uzun saatler çalıştığını, yüksek hasta bakımı sunarken aynı zamanda araştırma ve eğitimle de uğraşmak zorunda olduklarını vurguladı. Eyaletlerin maaş ve çalışma koşullarında önemli iyileştirmeler yapmaması durumunda, nitelikli hekim kaybına uğranacağı konusunda uyarıda bulundu.

Dördüncü tur pazarlık görüşmelerinden sonuç alınamaması üzerine Botzlar, eyaletlerin uzlaşmaz tutumu nedeniyle baskıyı artıracaklarını ifade etti. Sendika, hekimler için yıllık yüzde 12,5 maaş artışı ve düzenli çalışma saatleri için daha yüksek ikramiye talep ediyor. Ayrıca, vardiya sistemi düzenlemelerinin yeniden gözden geçirilmesini istiyor. Bu toplu sözleşme, ülke çapında 20 bin hekimi etkiliyor.

Geri Dön 12 Mart 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN