Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Nisan 2024 Cumartesi

Binden fazla aşırı sağcının silah ruhsatı var

Almanya'da, Reichsbürger gibi aşırı sağcı gruplarda faaliyet gösteren binden fazla kişinin silah ruhsatı olduğu ortaya çıktı.

Almanya'da, muhalefetteki Sol Parti tarafından hükûmete yöneltilen bir soru önergesine verilen yanıt, 2022 yılı itibarıyla ülkede aşırı sağcı ve İmparatorluk Vatandaşları (Reichsbürger) gibi gruplarda faaliyet gösteren 1.051 kişinin silah bulundurma ruhsatına sahip olduğunu ortaya koydu. Ancak, aşırı sağcılardan silah ruhsatları geri alınanların sayısı sadece 181 olarak belirlendi.

Federal hükümet, 2023 yılına dair kesin bilgilere henüz sahip olunmadığını belirterek bu istatistikleri paylaştı. Aşırı sağın yükselişiyle birlikte, silah ruhsatı sahibi aşırı sağcıların sayısının artmış olabileceği tahmin ediliyor. Sol Parti milletvekili Martina Renner, aşırı sağcıların silahsızlandırılması için daha hızlı hareket edilmesi gerektiğini vurguladı. Renner, "Yetkililerin silahlı Nazilere ve İmparatorluk Vatandaşları’na karşı somut adımlar atması gerektiğini" ifade etti.

Ayrıca, Saksonya-Anhalt eyaleti, Alternatif für Deutschland (AfD) partisi üyelerinin silah yasası kapsamında güvenilirliklerinin genel olarak inceleneceğini duyurdu.

Geri Dön 06 Nisan 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN