Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Nisan 2024 Cuma

Bilim için uyuyacak gönüllüler aranıyor

Alman Havacılık ve Uzay Merkezi (DLR), Köln'de gerçekleştireceği bir uzay araştırması için 60 gün boyunca uyuyacak gönüllüler arıyor. Katılanlara 18 bin avro ödenecek.

Eylül ayında başlaması planlanan çalışmaya katılanlara 18 bin avro tazminat verilecek. Ancak çalışmanın lideri Mulder, bunun kolay para olmadığını belirtti ve "2 ay boyunca kesintisiz olarak yatmanın gerçek bir meydan okuma olduğunu" söyledi.

Araştırmaya 24-55 yaş arası, boyu 1,53 ile 1,90 metre arasında olanlar başvurabilir. Ancak, gönüllülerin sağlıklı olmaları, sigara içmemeleri ve Almancayı iyi derecede konuşmaları gerekiyor. Katılımcılar, 60 gün boyunca başları aşağıda olacak şekilde eğimli bir yatakta yatıp uzay yolculuğunun ağırlıksızlığını simüle edecekler.

Araştırmacılar, ağırlıksızlığın neden olduğu baş dönmesi ve koordinasyon bozuklukları gibi etkileri ortadan kaldırmak için hangi yöntemlerin kullanılabileceğini araştırmayı amaçlıyor. DLR'ye göre, yataklar altı derece eğimli olacak ve bu şekilde vücuttaki sıvılar, astronotların uzayda deneyimlediği gibi değişecek. DLR'den yapılan açıklamada, bu fiziksel değişikliklerin astronotlar için büyük bir sorun oluşturabileceği ve uzay görevlerini tehlikeye atabileceği belirtildi. Yatakta yapılan araştırmalar, uzay yolculukları hakkında önemli bilgiler sağlamış ve şimdi özellikle Mars'a uzun vadeli görevler için odaklanmış durumda.

Geri Dön 12 Nisan 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN