Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
04 Ağustos 2023 Cuma

Beyaz yakalılar tatilde de çalışıyor

Almanya'da, işverenlerin her üç beyaz yakalı çalışandan birine, tatil zamanında bile ulaşabildiği ortaya çıktı.

Slack adına Yougov tarafından yapılan bir ankete göre, Almanya'da işverenlerin her üç beyaz yakalı çalışandan birine tatil zamanında da ulaşabildiği ortaya çıktı. Çalışanların yüzde 80'i kişisel nedenlerle, yüzde 76'sı önemli projeler ve işverenin beklentileri nedeniyle tatilde de ulaşılabilir olmayı önemli buluyor.

Ankete katılanların yüzde 28'i her gün iş arkadaşları ve yöneticileriyle iletişim halindeyken, yüzde 73'ü şirket e-postalarını kontrol ediyor ve yüzde 12'si yedi günden daha uzun süre ulaşılabilir durumda kalıyor. Hatta tatilde ofisle iletişime geçmeyenlerin bile en az yüzde 16'sı günlük olarak e-postalarını kontrol ediyor.

Ancak iş hukuku uzmanı Alexander Bredereck, ZDF'e verdiği demeçte, tatil döneminde çalıştırılmanın kesinlikle kabul edilemez olduğunu vurguladı. Ofise telefon numarasını gönüllü olarak bırakanların dahi çalışma yükümlülüğü olmadığını belirtti.

Alman Sendikalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Anja Piel de konuyla ilgili olarak, insanların makine olmadığını ve dinlenmenin temel bir hak olduğunu ifade etti. İşverenlerin baskılarına karşı çalışan haklarının yasal düzenlemelerle korunması gerektiğini vurguladı.

Geri Dön 04 Ağustos 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN