Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
01 Ekim 2022 Cumartesi

Beslenme alışkanlıkları değişti

Hayat pahalılığı Almanların beslenme alışkanlıklarını da değiştirdi. Almanların yüzde 42’si daha az et ve balık tüketmeye başladı.

Hayat pahalılığı Almanların beslenme alışkanlıklarını da değiştirdi. Chrismon dergisi tarafından yapılan bir ankete göre, Almanların yüzde 42’si daha az et ve balık tüketmeye başladı. Almanların vazgeçilmezlerinden olan ekmek de fiyat farkı nedeniyle pastanelerden çok süpermarketlerden alınmaya başlandı. 

Uzmanlar satın alma alışkanlıklarında gelir ve cinsiyetin belirleyici olduğunu söylüyor. Almanya’da net hane geliri 3 bin 500 avronun üzerinde olanların sadece yüzde 36'sı daha az et ve balık tüketiyor. Buna karşılık aylık geliri 1.500 avronun altında olanların yarısından fazlası enflasyon nedeniyle et tüketimini sınırlamak zorunda kaldığını bildirdi. Ayrıca yapılan anketlerde kadınların, erkeklere göre daha az et ürünleri satın aldığı da kaydedildi. 

Geri Dön 01 Ekim 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN