Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Ocak 2024 Cumartesi

Beş eyalet Almanya’yı sırtında taşıyor

Almanya'daki bütçe dengeleştirmesinde, 5 eyalet diğer eyaletlerin borçlarını ödemek zorunda kaldı. Uygulama tartışma yarattı ve mahkemeye taşındı.

Almanya'da geçen yıl eyaletler arasında yapılan bütçe dengeleştirmesi (Länderfinanzausgleich) sırasında Bavyera, Baden-Württemberg, Hessen, Hamburg ve Rheinland-Pfalz eyaletleri, diğer eyaletlerin borçlarını da ödemek zorunda kaldığı ortaya çıktı. Federal Maliye Bakanlığının verilerine göre en yüksek ödeme Bavyera'dan geldi ve 9,1 milyar avroya ulaştı. Hessen 4,5 milyar avro, Hamburg 3,4 milyar avro ve Rheinland-Pfalz 934 milyon avro ödedi.

Berlin ise 3,8 milyar avro ödeme aldı. Berlin'i sırasıyla Saksonya, Saksonya-Anhalt, Aşağı Saksonya ve Kuzey Ren-Vestfalya izledi. Bu uygulama, Almanya genelinde yaşam koşullarının yaklaşık olarak aynı olmasını amaçlıyor.

Söder mahkemeye taşıdı

Bavyera Başbakanı CSU'lu Markus Söder'in bu durumdam şikâyetçi oldu ve mahkemeye taşıdı. Hamburg ise düzenlemeyi destekliyor. Hamburg Maliye Senatörü Andreas Dressel, "Bütçe dengeleştirmesinden yanayız ve yapılan anlaşmalara sadık kalıyoruz. Yardım alan veya bağışçı olmamıza bakmaksızın, eyaletlerle dayanışma içindeyiz ve öyle kalacağız. Bavyera davasını geri çekmeli" şeklinde konuştu.

Geri Dön 27 Ocak 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN