Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da gençlere 20 bin € destek önerisi - 3 Ekim 2023 Oktan Erdikmen
Gurbetçi müzisyenin engel tanımayan yolculuğu: Uğur Sofu'nun hikayesi
Pazar Sendromu 2. Bölüm - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
04 Eylül 2023 Pazartesi

Berlinliler A100 otoyoluna karşı

Berlinliler, birçok gece kulübünün yıkılmasına yol açacak tartışmalı A100 otoyolunu protesto etmek için 2 Eylül Cumartesi günü bir araya geldi.

RBB’nin haberine göre, protestoya başlangıçta yaklaşık 4 bin kişi katıldı, ancak katılımcıların sayısı giderek arttı. Eyleme katılan gruplar arasında çevre örgütlerinin yanı sıra bisiklet kulüpleri de yer aldı. Protestoyu destekleyen gruplardan biri olan Umwelt und Naturschutz'un (BUND) sözcüsü olan Björn Obmann, bu otoyol planının iklim açısından sorunlar  da yaratabileceğinin altını çizdi. 

Ne planlanıyor?

Federal Ulaştırma Bakanlığı, bir şehir içi otobanı olan A100'ü Treptower Park'tan Lichtenberg'e doğru genişletmeyi planlıyor. Bakanlı bu genişletme ile şehrin batı ve doğu merkezleri arasındaki yolu iyileştirmeyi hedefliyor. Bu şekilde şehrin trafik yoğunluğunun hafifleyeceği vurgulanıyor. 

Ancak yolun genişletilmesi ile bölgede konut inşaatı başlayacak. Çevreciler ve bölge halkı otoyol nedeni ile bölgenin doğal yapısının bozulacağından ve Doğu Berlin’deki birçok tarihi kulübün yıkılmak zorunda kalacağından endişeli. 

Otoyol inşaatı için henüz bir tarih belirlenmedi. Sorumlu şirketin 2027 yılında Federal Karayolu İdaresi'ne başvuruda bulunması bekleniyor.

Geri Dön 04 Eylül 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN