Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
26 Ocak 2023 Perşembe

Berlin’de tüm uçuşlar iptal edildi

Berlin Havalimanı'nda yer hizmetleri personeli ve güvenlik görevlilerinin 'uyarı grevi' sebebiyle tüm uçuşlar iptal edildi. 

Berlin Havalimanı'nda yer hizmetleri personeli ile güvenlik görevlilerini temsil eden Ver.di Sendikası, toplu sözleşme görüşmelerinden sonuç alamadı. Sendikanın çağrısıyla çalışanlar 1 gün grev yaptı. Uyarı grevi sebebiyle hava yolu şirketleri yüzlerce uçuşu iptal etti. Uçuşlar bugünden itibaren devam edecek, fakat ertelenen uçuşlar sebebiyle yolcu artışı bekleniyor.

Berlin-Brandenburg Havalimanı Basın Sözcüsü Sabine Deckwerth, grev günü 35 bin yolcuyla yaklaşık 300 uçuş planlandığını, bu seferlerin tamamının iptal olduğunu aktardı. Deckwerth, sendikanın havalimanında çalışan birçok şirketteki personeli greve çağırdığını belirtti. 

Ver.di Sendikası Temsilcisi Holger Rössler, şirketlerle yapılan toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamadığını belirterek, “Bundan sonraki görüşmeler öncesinde baskı yapmak istedik” dedi.

Sendikanın talebi ile işverenlerin teklifi arasında uçurum olduğunun altını çizen Rössler, Çok yüksek fiyat artışları, çalışanların her gün para kaybettiği anlamına geliyor. Bizim talep ettiğimiz zam oranı, sadece alım gücündeki kaybı telafi etmek anlamına geliyor” yorumunu yaptı.

Fiyat artışlarının özellikle orta ve düşük gelirlileri ciddi şekilde etkilediğini vurgulayan sendika, maaşlarda 500 avro artış talep etmişti. Bir sonraki toplu sözleşme görüşmeleri, 30 Ocak ve 8 Şubat’ta yapılacak. 

Geri Dön 26 Ocak 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN