Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
07 Kasım 2023 Salı

Berlin'de okullarda Orta Doğu savaşı endişesi

Berlin'de sonbahar tatilinin ardından öğrenciler bugün ders başı yaptı. Ancak eğitimciler, Orta Doğu'daki savaşın okullara sıçramasından endişeli.

Berlin Eğitim Bakanlığı Sözcüsü, okullara halihazırda öğretim önerileri, çevrimiçi eğitim kursları ve materyaller sağladıklarını belirterek, "Çeşitli bakış açılarını birlikte ve gerekirse dış işbirliği ortaklarıyla konuyu ele işlemek için öğrencilere tartışma fırsatları sunmak önemli" dedi.

Sözcü, Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları'nın 7 Ekim'deki operasyonundan birkaç gün sonra, Neukölln'de bir lisede bir öğrenci ile öğretmen arasında çıkan kavgayı hatırlatarak, "Almanya'nın her yerinde okul bahçelerindeki ruh hâli çok gergin" dedi.

Eğitim Bakanlığı olarak, okullarda güvenliğin artırılması konusunda ilçelerle yakın temas halinde olduklarını söyleyen Sözcü, okulların ihtiyaç görmesi halinde güvenlik desteği verilebileceğini belirtti.

Berlin Ebeveynler Komitesi Başkanı Norman Heise ise, "Önce pedagojinin olanaklarını kullanmalı, sonra yasaklara başvurmalı" dedi.

Geri Dön 07 Kasım 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN