Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
09 Mayıs 2023 Salı

Berlin’de okul gezisindeki çocuklara ırkçı saldırı

Berlin’de aralarında çoğunluğu göçmenlerden oluşan 10. sınıf öğrencileri bir grubun ırkçı saldırısına maruz kaldı.

Geçtiğimiz hafta sonu, Berlin'de 10. sınıfa giden öğrenciler, Brandenburg'daki bir tatil beldesi olan Heidesee'de maskeli ve sarhoş olan bir grubun ırkçı saldırısına uğradı. Polis tarafından yapılan açıklamada, ırkçı hakaretlere ve tehditlere maruz kalan 15-16 yaşındaki öğrencilerin çoğunun göçmen kökenli olduğu ve bazılarının başörtüsü taktığı belirtildi. 

Irkçı saldırıda bulunduğundan şüphelenilen 28 kişi hakkında devlet güvenliğini tehdit etmek ve halkı kin ve nefrete teşvik etmekten soruşturma başlatıldı. 

Öğrencilerin sınavı ertelendi

Brandenburg’daki tatil kampına Ortaokul Bitirme Sınavı’na (MSA) hazırlanmak için giden öğrencilerin çarşamba günü yapılacak olan sınavları da ırkçı saldırı nedeniyle ertelendi.

Saldırıyı kınayan Heidesee Belediye Başkanı Björn Langner, "Kökeni, dini ve ten rengi ne olursa olsun herkese hoşgeldin diyoruz. İlçemizde ırkçı ve ayrımcı davranışlara yer yok" açıklamasını yaptı.

Geri Dön 09 Mayıs 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN