Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Mart 2024 Cumartesi

Berlin’de kızamık vakaları artıyor

Almanya'nın Berlin şehrinde kızamık enfeksiyonu vakalarının artması nedeniyle, Berlin Aşı Konseyi önemli uyarılarda bulundu.

Konsey, özellikle aşı yaptırmamış bireyleri derhal aşı olmaya çağırdı. 15 aylık bebeklerin birinci ve ikinci kızamık aşılarını zamanında yaptırması, büyük çocuklar, ergenler ve yetişkinlerin de aşılarını tamamlaması gerektiği vurgulandı. Yolculuk sonrası yüksek ateş gibi belirtilerle karşılaşanların doktora başvurması, kızamık enfeksiyonu olasılığını göz önünde bulundurmaları önerildi. Eylül ayında, bir mülteci kabul merkezinde iki çocukta kızamık tespit edilmesi üzerine yaklaşık 600 kişinin karantinaya alındığı hatırlatıldı. 

Robert Koch Enstitüsü (RKI) kızamığın oldukça bulaşıcı bir hastalık olduğunu belirtiyor. Mart 2020'den itibaren Almanya'da kreş ve okullar için kızamık aşısının zorunlu olduğu, 1 yaşından itibaren çocukların, öğretmenlerin, kreş eğitmenlerinin ve sağlık personelinin Daimi Aşılama Komisyonu tarafından önerilen aşı korumasına veya bağışıklığa sahip olmaları gerektiği kaydedildi. Ayrıca, 2020 yılında anne ve babaların çocuklarına kızamık aşısı yaptırmalarının zorunlu hale getirildiği, aksi takdirde 2 bin 500 avro para cezası uygulanacağı belirtildi. Almanya'nın diğer şehirlerinde devam eden yüzlerce dava bulunurken, sadece Konstanz bölgesinde 450'ye yakın öğrencinin kızamık aşısı olmadığının tespit edildiği ifade edildi.

Geri Dön 16 Mart 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN