Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
27 Eylül 2023 Çarşamba

Berlin'de kızamık salgını: 600 kişi karantinada

Berlin'in Reinickendorf bölgesindeki bir mülteci merkezinde ortaya çıkan kızamık salgını nedeniyle yaklaşık 600 kişi karantinaya alındı. 

Eyalet Mülteci İşleri Dairesi Sözcüsü Sascha Langenbach, mülteci merkezindeki sakinlerin şu an için binayı terk etmelerine izin verilmediğini açıkladı. Salgın, dün 2 çocuğa kızamık teşhisi konulmasıyla ortaya çıktı.

Langenbach, bu durumun insanların yaşadığı sıkışık koşulları daha da kısıtlamasının zor olduğunu belirtti. Ancak, mülteci merkezinde bulunan kişilerin kızamık aşısı olup olmadığını ve yaşlarını belirlemek için çalışmaların yapıldığını ekledi. Ayrıca, durumu anlamaları için Türkçe, Arapça veya Farsça konuşabilen tercümanların kullanılacağını açıkladı.

Langenbach, Sağlık Bakanlığının maske takma zorunluluğunu getirdiğini söyledi ve bu önlemin zor olduğunu ancak güvenliğin öncelikli olduğunu vurguladı. Sözcü, gıda ve hijyen malzemelerinin dağıtımının devam edeceği konusunda güvence verdi.

Geri Dön 27 Eylül 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN