Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Ekim 2022 Cumartesi

Berlin’de kiracılara müjde

Berlin Senatosu, gelecek yılın sonuna kadar, devlete ait sosyal konutlarda kiraların dondurulmasını ve Başkent genelinde kira artışlarından feragat edilmesini istiyor.

SPD’li Kentsel Gelişim Senatörü Andreas Geisel sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, Berlin Eyaleti Başbakanı Franziska Giffey’in de önerileri kabul ettiğini duyurdu. 

SPD Meclis Grup Başkanı Raed Saleh de, “Ev sahipleri, devleti örnek alarak kira ödemelerini gönüllü olarak durdursun” çağrısında bulundu.  

Buna göre 350 binden fazla kiracının kira artışlarından korunması hedefleniyor. Ayrıca ek enerji faturalarını ödeyemeyenlerin de kira kontratları feshedilemeyecek. 

Yeşiller Partisinden siyasiler karar için geç kalındığını, Berlin genelinde bir an önce kira artışlarının durdurulması gerektiğini ifade ettiler. Eylül ayından bu yana başkent Berlin’de sosyal konutlarda kiraların askıya alınsın çağrısında bulunan Sol Partili vekiller de kararı memnuniyetle karşıladı. 

FDP Meclis Grubu Başkanı Björn Jotzo, kararı eleştirdi. Jotzo, “Yalnızca devlete ait konutlardaki kiracıları kapsayan bu kararlar adil değil. Kiracıların sadece bir kısmı bu haklardan faydalanabilecek. Bu uygulamala toplumu böler” diye konuştu. 

Berlin-Brandenburg Konut Şirketleri Birliği (BBU) de, Senato'nun kararını eleştirdi ve yapılan açıklamada “Devlete ait konutların kiraları zaten düşük. Kiraların dondurulması sosyal konut inşaatıyla ilgilenen şirketleri zor duruma sokabilir. Berlin gibi konut krizinin yüksek olduğu bir bölgede şirketlerin rahatlatılarak yeni inşaatların desteklenmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Geri Dön 22 Ekim 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN