Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
28 Ekim 2023 Cumartesi

Berlin'de içme suyu kıtlığı tehdidi

Almanya'nın başkenti Berlin, içme suyu kıtlığı tehdidi ile karşı karşıya. Lausitz'deki kömür santralinin faaliyetlerini aşamalı olarak durdurmasıyla, başkentte su tedariği sıkıntısı yaşanabilir.

Lausitz'deki kömür madeni alanından her yıl 160 milyon metreküp su pompalanıyor ve Spree Nehri üzerinden Berlin'e doğru akıyor. Bu su, başkentin içme suyu tedariği için hayati önem taşıyor. Ancak, Lausitz'de kömür santralinin en geç 2038 yılına kadar faliyetini sonlandırması gerekiyor.

Saksonya hükümeti de alarma geçti ve maliyetlerin karşılanmaması halinde Berlin'e giden suyu kesmekle tehdit etti. Saksonya Eyaleti Meclis Üyesi Conrad Clemens, masrafların yalnızca Saksonya'ya yüklenmesine karşı uyarıda bulundu.

Federal Çevre Ajansı, yaptığı bir çalışmada Lausitz'de kömür üretiminin durdurulmasının sonuçlarını inceledi. Araştırmanın yazarlarından Christoph Gerstgraser, su akışı olmazsa bunun, özellikle Berlin'de içme suyu üzerinde dramatik bir etkisi olacağını söyledi.

Uzmanlar, suyun başka bir nehirden Spree'ye yönlendirilmesini öneriyor. Seçenek arasında yeterli su seviyesi olması halinde Elbe Nehri var. Ancak bu projenin de çok maliyetli olacağı tahmin ediliyor.

Geri Dön 28 Ekim 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN