Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman vatandaşlığında rekor: Çifte için geri sayım - 28 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Mayıs 2024 Çarşamba

Berlin'de en popüler erkek bebek ismi Muhammed oldu

Almanya'nın başkenti Berlin'de, geçtiğimiz yılın en popüler erkek bebek ismi olarak Muhammed öne çıktı. Kız çocuklarında ise en çok tercih edilen isim Sophia oldu.

Kız bebeklerde ise en çok tercih edilen isim Sophia oldu. Alman Dili Derneği (GfdS), her yıl olduğu gibi bu yıl da en popüler bebek isimlerini açıkladı. Kız bebek isimlerinde Sophia'nın ardından Emilia ikinci, Charlotte ile Mila ise üçüncü sırada yer aldı. Diğer popüler kız isimleri arasında Emma, Hanna, Mia, Klara, Lina ve Mathilde bulunuyor.

Muhammed ismi, Berlin dışında Hamburg ve Bremen'de de en popüler isim olarak belirlendi ve Kuzey Ren-Vestfalya ile Hessen eyaletlerinde ikinci sırada yer aldı. Ülke genelinde ise en popüler kız ve erkek bebek isimleri Sophia ve Noah olarak saptandı.

Alman Dil Kurumu, 1977 yılından bu yana, yaklaşık 750 nüfus müdürlüğünden alınan 900 bin isim üzerinden değerlendirme yaparak bebek isimleri listesini hazırlıyor.

Geri Dön 08 Mayıs 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN