Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Mayıs 2024 Perşembe

Berlin'de din dersi zorunlu olacak

Berlin'de 1 Ağustos'tan itibaren yürürlüğe girecek yeni bir okul yasası kapsamında, zorunlu din eğitimi getirilmesi planlanıyor.

Berlin'de din dersi zorunlu olacak

Berlin Senatosu ve Berlin-Brandenburg-Silezya Yukarı Lusatia Evanjelik Kilisesi'nin (EKBO) liderliği, bu konuda anlaşmaya vardı. Belediye Başkanı Kai Wegner, 2026 yılına kadar bu hedefe ulaşmayı amaçladıklarını ve yasal zeminin oluşturulup müfredatların geliştirileceğini belirtti.

Personel temini için kiliseyle iletişim kurulacak

Eğitim Senatörü Katharina Günther-Wünsch ise daha önce, 2026 hedefine ulaşmanın zor olacağını, çünkü çerçeve müfredatın geliştirilmesi, hukuki sorunların çözülmesi ve personelin eğitilmesi için yeterli zamanın olmadığını ifade etmişti. Buna karşın, Belediye Başkanı Wegner, personel temininin en kısa sürede sağlanması için kiliselerle yakın iletişim içinde olacaklarını açıkladı.

Din adamları Senato kararından memnun

Piskopos Christian Stäblein, Senato'nun bu konuyu kararlılıkla ele almasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve din eğitiminin barış eğitimi olduğunu vurguladı. Stäblein, din eğitiminin insanları kendileri, başkaları ve diğer dinler hakkında bilgilendirerek toplumsal barışa katkıda bulunacağını ve antisemitizmle mücadelede önemli bir rol oynayacağını belirtti.

Şimdiye kadar Berlin'de öğrenciler, kiliseler veya Humanistische Verband tarafından sunulan dini veya yaşam becerileri derslerine gönüllü olarak katılabiliyordu. Diğer eyaletlerin aksine bu dersler zorunlu değildi, ancak etik dersleri zorunlu bir konu olarak işlenmekteydi.

Geri Dön 09 Mayıs 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN