Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
23 Ocak 2023 Pazartesi

Berlin’de çiftçilerden eylem

Binlerce çiftçi, tarım politikalarını protesto etmek için cumartesi günü Berlin’de sokaklara döküldü.

Yaklaşık 10 bin eylemci, hükûmetin tarım politikalarını eleştirmek için sokağa döküldü. ‘’Bıktık’’ (Wir haben es satt)  isimli topluluğun organize ettiği eyleme 80’e yakın çiftçi grubunun yanı sıra; kilise, dernek, çevre ve hayvan haklarını koruma örgütleri da katıldı.

Eylemciler bakanlığa gitti

RBB24’te yer alan habere göre, eylemciler türlere uygun hayvancılık, kırsal tarımın iyileştirilmesi, doğanın koruması ve GDO’lu gıdalar gibi sorunlara dikkat çekti. Topluluk sözcüsü, adil üretici fiyatları ve daha fazla tarım alanı talep etti. Tarım Bakanı Cem Özdemir’e de seslenen sözcü, federal hükûmetten daha fazlasını beklediklerini vurguladı. Eylemciler, Tarım Bakanları Zirvesinin yapıldığı Dışişleri Bakanlığına giderek taleplerini Tarım Bakanı Özdemir’e iletti. 

Eylemin geçmişi

Gösteri cuma gününden beri ziyaretçilere açık olan Berlin'deki Yeşil Hafta Tarım Ticaret Fuarı ile eş zamanlı olarak birkaç yıldır yapılıyor. Tarım ve gıda endüstrisinden çeşitli kuruluşların katıldığı fuarda aynı zamanda tarımın geleceğine yönelik fikir alışverişi yapılıyor. 

Geri Dön 23 Ocak 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN