Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
04 Ocak 2023 Çarşamba

Berlin'de 103 yılbaşı saldırganı serbest bırakıldı

Berlin’de yılbaşı gecesi havai fişeklerle polis ve itfaiye ekiplerine saldırı düzenleyen 103 kişi serbest bırakıldı. 

Başkent Berlin'de havai fişekler ile polis ve itfaiye çalışanlarına saldırı düzenlendi. 18'i polis 15'i itfaiye çalışanı olan 33 personel saldırılarda yaralandı. 

BILD’e konuşan Berlin Polis Teşkilatı Sözcüsü, gözaltına alınan 103 saldırganın serbest bırakıldığını açıkladı. Sözcü, kimlik tespiti yapılan 103 kişi hakkında soruşturma başlatıldığını da belirtti.

Spahn havai fişek saldırılarında göç politikasını sorumlu tuttu

Yılbaşı gecesi polis ve itfaiye ekiplerine düzenlenen havai fişek saldırılarının sebebinin ‘hatalı göç’ politikasını olduğunu iddia eden CDU’lu Jens Spahn, “Havai fişeklerin yasaklanmasıyla sorunlar çözülmeyecek” dedi. 

Birlik Partileri (CDU/CSU) Meclis Grup Başkanı Jens Spahn, yılbaşındaki şiddet olaylarının 'hatalı göç' politikası ile alakalı olduğunu söyledi. t-online'a konuşan Spahn, "Düzensiz göç ve başarısız entegrasyon devlet kurumlarına olan saygısızlığı tetikliyor” dedi. 

İçişleri Bakanı saldırıları kınadı

İçişleri Bakanı Nancy Faeser saldırıları kınadı, ancak şiddetin failleri hakkında açıklama yapmadı. İçişleri Bakanlığı, 2021'de polislere saldıranların yüzde 70'nin Almanya vatandaşı olduğunu bildirdi.

Şiddet olaylarının ardından havai fişeklerin yasaklanması çağrılarının ardından Berlin Belediye Başkanı Franziska Giffey, ülke çapında kampanyalar düzenlenmesi gerektiğini söylemişti.

Berlin CDU Başkanı Kai Wegner de İçişleri Bakanı’na seslendi. Wegner, faillerin hangi ülke vatandaşı olduklarını açıklamasını istedi. CDU’lu politikacı, “Faillerin nereden geldiği konusunda Berlin İçişleri Bakanı’ndan gerçekleri net bir şekilde duymak istiyorum" dedi.

Geri Dön 04 Ocak 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN