Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya: Suriyeliler sınır dışı edilebilir - 24 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Şubat 2024 Cumartesi

Berlinale'den AfD’lilere giden davet geri çekildi

Uluslararası Berlin Film Festivali (Berlinale) yönetimi, daha önce 5 AfD'li siyasetçiye yapılan davetin geri çekildiğini duyurdu.

Son günlerde kültür sektörü, basın, sosyal medya ve Uluslararası Berlin Film Festivali (Berlinale) ekibi arasında, aşırı sağcı AfD'li siyasetçilerin festivalin açılışına davet edilmeleri konusu geniş çaplı tartışmalara neden oldu. Berlinale yönetimi, yaşanan tartışmaların ardından 5 AfD'li siyasetçiye yapılan davetleri geri çektiğini açıkladı.

Yönetim, festivalin özünde 'özgür ve hoşgörülü bir topluma olan bağlılık ve aşırı sağcılıkla mücadelenin' bulunduğunu vurguladı. Ayrıca, Berlinale'nin Almanya'da artan Yahudi ve Müslüman karşıtlığı, nefret söylemi ve diğer antidemokratik ile ayrımcı eğilimler konusunda endişelerini defalarca dile getirdiği belirtildi.

Geri Dön 10 Şubat 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN