Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Mart 2024 Pazartesi

Berlin ve Bonn'da Putin karşıtı protestolar

Rusya'daki seçimler için Almanya'da sandık başına giden Rus vatandaşları, Bonn ve Berlin'de Putin karşıtı protesto gösterileri düzenledi.

Rus vatandaşları, Rusya'daki seçimlerde oy kullanabilmek için Almanya'nın eski ve şimdiki başkentleri Bonn ve Berlin'de sandık başına gitti. Bu süreçte, her iki şehirde de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e karşı protesto gösterileri düzenlendi. Bonn'daki Rusya Başkonsolosluğu önünde ve Berlin'deki Rusya Büyükelçiliği önünde uzun kuyruklar oluştu.

Bonn'da yaklaşık 300, Berlin'de ise 2 binden fazla kişi, 'Putin’e hayır' sloganıyla protesto düzenledi. Berlin'deki Rus Büyükelçiliği önündeki protestoya, cezaevinde hayatını kaybeden muhalefet lideri Aleksey Navalni'nin eşi Yulia Navalnaya ve İngiltere'de sürgünde yaşayan Yukos şirketinin eski CEO'su Mihail Hodorkovski katıldı. Göstericiler "Putin'siz Rusya" yazılı pankartlar taşıdı ve "Ukrayna için zafer!", "Rusya’ya özgürlük!", "Navalni Rusya'nın bir kahramanıdır", "Putin gayri meşrudur" sloganları attı.

Emniyet birimlerinin sıkı güvenlik önlemleri aldığı gösterilerde ciddi bir olay yaşanmadığı bildirildi.

Geri Dön 18 Mart 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN