Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Şubat 2023 Pazartesi

Berlin seçimlerinde SPD-Yeşiller arası fark 53 oy

Berlin’de tekrarlanan seçimlerde SPD ile Yeşiller neredeyse aynı oyu aldı. İki parti arasında, SPD lehine 53 oy fark olduğu ortaya çıktı.

Tekrarlanan Berlin seçimlerinin kesin sonuçları bugün açıklanacak. Ancak seçimlerin ayrıntılarına dair bilgiler kamuoyuna sızdı. RBB’nin haberine göre ikinci sırada bulunan SPD hemen ardından gelen Yeşillerden sadece 53 oy daha fazla aldı. Bu bir önceki seçimlere kıyasla SPD ve Yeşiller arasındaki farkın yarı yarıya azaldığı anlamına geliyor. İlk seçimde aralarındaki oy farkı 105’ti. 

CDU Yüzde 28,2 ile seçimin tartışmasız kazananı olurken, SPD ve Yeşiller'in her ikisi de yüzde 18,4 oy aldı. Sol Parti yüzde 12,2, AfD yüzde 9,1 oy aldı. FDP ise yüzde 4,6 oy oranı ile parlamentoya giremedi. 

Seçimin ardından şehri yönetmek için nasıl bir koalisyon kurulacağı ise hala belirsiz. SPD, Yeşiller ve Sol Parti arasındaki koalisyon sürdürülürse mevcut belediye başkanı Franziska Giffey (SPD) görevine devam edebilir. Diğer yandan CDU’nun kazanan adayı Kai Wegner’in SPD ya da Yeşiller ile koalisyon kurmak istediği söyleniyor. 

Geri Dön 27 Şubat 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN