Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
03 Ocak 2023 Salı

Berlin Polisi’ne ayrımcılığa karşı ‘yeni terimler’ tavsiyesi

Berlin’de polis memurlarına ayrımcı ifadeler yerine yeni terimler kullanmaları tavsiye edildi. Örneğin, mülteci kelimesi yerine ‘korunmaya ihtiyacı olan insan’ ifadesinin kullanılması önerildi.

BILD gazetesinde yer alan habere göre; Polislerden Almanya’da sıklıkla kullanılan südländich (Güneyli) yerine Batı Asyalı söylemini tercih etmeleri de istendi. Bununla birlikte Berlin Senatosu kararıyla polis bilgisayarlarındaki dosyalardan ayrımcılık içerdiği nedeniyle ‘Migrationhintergrund ‘(göç geçmişi) terimi kaldırıldı. Yeşiller Partisi ayrıca Arap kökenli bireylerin karıştığı olaylarda kullanılan ‘Arap aşiretleri’ ifadelerinin de kullanılmaması gerektiğini savundu. 

Uygulamaya tepkiler: Gerçek değişmeyecek

Bavyera İçişleri Bakanı Joachim Hermann ise dilin politize edilmesine karşı çıktı, Bild’e verdiği röportajda, “Politik doğruculuk saçma bir noktaya doğru evriliyor. Yeni terimlerle, kimsenin kafasını karıştırmayın. Berlin polisinin işini yapmasına engel olmayın” dedi. CDU’lu Christoph Ploß ise, “Radikal İslam ve Berlin’deki aşiretler sorunlarıyla ilgili hangi yeni terimi kullanırsanız kullanın gerçek değişmeyecek” dedi. 

Geri Dön 03 Ocak 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN