Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
25 Eylül 2023 Pazartesi

Berlin maratonunda kazanan belli oldu

Başkentte pazar günü gerçekleşen Berlin Maratonu’nun kazananı kadınlar kategorisinde Etiyopyalı Tigist Assefa, erkekler kategorisinde ise Eliud Kipchoge oldu. 

Maratonun kadınlar kategorsinde kazananı Etiyopyalı Tigist Assefa oldu. Assefa, 42 kilometreyi 2 saat 11 dakikada koşarak dünya rekoru kırdı. Maratonun erkekler kategorisinde kazananı ise Eliud Kipchoge oldu. Bu, Kenyalı sporcunun Berlin Maratonun’da edindiği beşinci birincilik. Kipchoge, geçen sene maratonu 2 saat 1 dakikada koşarak rekor kırmıştı. 

‘Son Nesil’, maratona damga vurdu

Maratonun başlamasından kısa süre önce ‘Son Nesil’ eylemcileri, güzergah içerisinde bulunan yollara kendilerini yapıştırarak barikat kurmak istedi. Polisler, 8 kişiden oluşan grubu hızlıca alandan uzaklaştırdı. 

Grup geçtiğimiz cuma günü sosyal medya hesaplarından iklim değişikliğine dikkat çekmek için maratonu durdurmak istediklerini duyurmuştu. Bunun üzerine İçişleri Bakanlığı maraton esnasında gösteri yapılmasını yasakladığını açıklamış ve yasağa uyulmaması halinde 2 bin avroluk bir ceza uygulanacağını söylemişti. 

Geri Dön 25 Eylül 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN