Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
13 Şubat 2023 Pazartesi

Berlin Belediye Başkanı Giffey: 6 bin metrekarelik salon yardım ile dolu

Türkiye ve Suriye’de binlerce kişinin yaşamını yitirmesi nedeniyle yapılan anmada Berlin Belediye Başkanı Franziska Giffey, Berlin Brandenburg Havaalanı’ndaki 6 bin metrekarelik bir salonun gönderilecek yardımlar ile dolu olduğunu bildirdi. 

Berlin'deki Brandenburg Kapısı’nda Türkiye ve Suriye'deki depremlerde ölen binlerce kişi anıldı. SPD'li Berlin Belediye Başkanı Franziska Giffey, anmada Berlin Brandenburg Havaalanı'nın 6 bin metrekarelik bir salonunun yardımlarla dolu olduğunu açıkladı.

Giffey, Berlin ile Türkiye arasında bir hava köprüsü kurmayı birçok bağışçı, Türk Büyükelçiliği ve Başkonsoloslukla birlikte başardıklarını dile getirdi. Giffey, yardımları götürecek uçuşların bir kısmının da çoktan yapıldığını bildirdi. 

Rbb’nin haberine göre, Eğitim İdaresi yarın Türkiye ve Suriye'de afette ölenler için Berlin'deki okullarda bir dakikalık saygı duruşu yapılacağını bildirdi. 

Almanya ve Türkiye arasında birçok aile ve dostluk bağının varlığına dikkat çeken Eğitim Senatörü Astrid-Sabine Busse, kısa süre önce de birçok Suriyelinin Almanya'ya yerleştiğini de dile getirdi. 

Busse, saygı duruşunun dayanışmanın bir göstergesi olduğunu vurguladı. 

Geri Dön 13 Şubat 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN