Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Eylül 2023 Salı

Benzin ve dizel depoları karıştı, yüzlerce araç bozuldu

Almanya’daki bir akaryakıt istasyonunda benzin ve dizel depoları karışınca yüzlerce araç bozuldu.

Almanya'nın Hessen Eyaleti'ne bağlı Reichensachsen bölgesinde bulunan bir benzin istasyonunda yaşanan dizel ile benzin depolarının karışması durumu, yüzlerce sürücünün araçlarının duman çıkarması ve motorlarının bozulması gibi sorunlar yaşamasına neden oldu.

Hessische/Niedersächsische Allgemeine gazetesinin haberine göre, geçtiğimiz haftadan bu yana Reichensachsen'deki bu benzin istasyonundan akaryakıt alan yüzlerce müşteri araç sorunlarıyla karşı karşıya kaldı.

Honsel Mineralölvertriebs-GmbH ve Kaiser Energie GmbH adlı şirketler, konuyla ilgili yaptıkları açıklamada, "Üzülerek ifade ediyoruz ki, yoğun bir inceleme sonucunda Reichensachsen'deki benzin istasyonundaki yakıt hasarının, bir tedarik hatasından kaynaklandığını tespit ettik. Sorun, dizel ve birinci sınıf benzin dolum ağızlarının karışmasıydı. 28 Ağustos Pazartesi sabahından çarşamba öğleden sonra saatlerine kadar Super E5 ve dizel yakıt dolduran tüm müşterilerimiz bu hatadan etkilendi." şeklinde açıklama yaptı.

Basında çıkan haberlere göre, etkilenen sürücülerin zararlarının kim tarafından karşılanacağı henüz netleşmedi. Ancak etkilenen araç sahiplerinin acil bir tamir atölyesine gitmeleri gerektiği belirtiliyor.

Geri Dön 05 Eylül 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN