Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
30 Mayıs 2024 Perşembe

Belediyeler 'acil durum' modunda

Almanya'da yapılan son araştırma, dört belediyeden birinin, artan sığınmacı sayısı nedeniyle 'acil durum' modunda olduğunu ortaya koydu. 

Mediendienst Integration ve Hildesheim Üniversitesi tarafından yapılan ankete göre, Ukraynalı mülteciler ve artan sığınmacı sayısı nedeniyle her dört belediyeden biri bu durumda.

Ankete katılan 773 belediyenin neredeyse yüzde 23'ü, barınma konusunda aşırı yük altında olduklarını veya acil durum modunda olduklarını belirtti. Belediyelerin yaklaşık yüzde 71'i ise durumlarını 'zorlu ancak idare edilebilir' olarak nitelendirdi.

20 Nisan ile 10 Mayıs tarihleri arasında yapılan ankette, belediyelerin yaklaşık yüzde 79’u bina eksikliğinden, yüzde 68’i kullanılabilir arazi eksikliğinden, yüzde 66,9’u devletin yetersiz finansmanından ve yüzde 53,2'si toplumdaki kabul veya direnç eksikliğinden şikayetçi olduklarını bildirdi.

Geri Dön 30 Mayıs 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN