Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
13 Mart 2023 Pazartesi

Belediye başkanları ile çevreciler aynı masada: Üç şehirde eylem yapılmayacak!

Marburg, Hannover ve Tübingen belediye başkanları, protesto için kendilerini asfalta yapıştırmakla ünlü ‘Son Nesil’ iklim aktivistleriyle görüştü ve bir anlaşmaya vardı. 

Belediye başkanları, ‘Son Nesil’le iklim koruma hakkında görüş alışverişinde bulunduklarını ve onların ‘halk konseyi’ talebini onayladıklarını açıkladı. Bu halk konseyinde vatandaşlar, Alman hükûmetinin 2030’a kadar sıfır karbon emisyonu hedefine ulaşması için önerilerde bulunabilecek. 

Son Nesil, görüşmenin ardından, bu üç şehirde artık eylem yapmayacaklarını duyurdu. Bu, kamuoyunda büyük tepkiye yol açtı; tartışmalı eylemleri nedeniyle gündemde olan örgütün siyasetçilere ‘şantaj’ yaptığı iddia edildi, "Siyasi tavizlere karşılık tutkalsız sokaklar mı?" sorusu soruldu.

Hannover, Marburg ve Tübingen belediye başkanları ise, bir şantaj veya takas durumundan kesinlikle bahsedilemeyeceği açıklamasında bulundu. Tübingen Belediye Başkanı örgütle görüşmeleri ‘tam bir başarı’ olarak nitelerken, Hannover Belediye Başkanı da "Amacımız, protestoyu sokaklardan uzaklaştırmak ve iklim konusunda somut bir tartışmaya odaklanmaktı. Başarılı olduk" diye konuştu. 

Geri Dön 13 Mart 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN