Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Haziran 2024 Çarşamba

Bekâr ebeveynler yoksulluğun pençesinde

Almanya'da yoksulluktan en çok etkilenen grup bekâr ebeveynler oldu. Tek ebeveynli 10 aileden 4'ü yoksulluk riskiyle karşı karşıya.

Almanya’da yoksulluktan en çok etkilenen grup bekâr ebeveynler. Bertelsmann Vakfı'nın raporuna göre, Almanya'da tek ebeveynli 10 aileden 4'ü yoksulluk riskiyle karşı karşıya. Yaklaşık 700 bin bekâr ebeveynli hane düşük gelirli olarak sınıflandırılıyor. Çift ebeveynli ailelerde yoksulluk oranı yüzde 8 (tek çocuklu) ila yüzde 30 (3 veya daha fazla çocuklu) arasında değişirken, bekâr ebeveynlerde bu oran yüzde 41'e çıkıyor.

Bekâr ebeveynlerin yoksulluğu, işsizlikten kaynaklanmıyor. Bekâr annelerin yüzde 70'inden fazlası ve bekâr babaların yüzde 87'si çalışıyor. Ancak çocuk bakımı yükünü tek başına omuzlayan bekâr anneler arasında yoksulluk riski daha yüksek. Ayrıca, çocuklarıyla birlikte Ukrayna'dan gelen çok sayıda mülteci anne de bu durumu artıran bir etken.

Raporda, bekâr ebeveynlerin mali açıdan zor durumda olmasının ana nedeni olarak, nafaka ödemelerinin yapılmaması gösterildi. Bertelsmann Vakfı Aile Politikası Uzmanı Antje Funcke, nafaka ve çocuk ödeneği reformlarına rağmen, bekâr ebeveynlerin durumunun yeterince iyileşmediğini belirtti.

Vakıf, aile ile işin daha kolay birleştirilmesini öneriyor. Kreş ve okulda güvenilir tam gün bakım hizmetleri sağlanması, şirketlerin esnek çalışma saatleri sunması ve politikacıların, babaların çocuk ve bakım işlerine daha fazla sorumluluk almasını teşvik etmesi gerektiğini vurguladı.

Geri Dön 26 Haziran 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN