Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
22 Kasım 2022 Salı

BBK’den “Kışın elektrik kesintisi olabilir” açıklaması ve özür

Almanya’da Sivil Koruma ve Afet Yardımı Dairesi (BBK) Başkanı Ralph Tiesler, ülkede kış aylarında bölgesel ve geçici elektrik kesintilerinin yaşanabileceği uyarısında bulundu.

Bakan Tiesler Welt am Sonntag’a konuştu. Tiesler, Almanya’nın komşu ülkelerinde savaş olması durumunda bundan ülkesinin doğrudan etkileneceğini belirterek, mevcut durumda elektrik kesintilerinin yaşanması tehlikesinin görüldüğünü kaydetti. Bu bağlamda tedarik zincirlerinde kesintilerin yaşanabileceğini, kritik altyapılara ve devlet kurumları ile şirketlere siber saldırılar düzenlenebileceğini de aktaran Tiesler, “Bunlara karşı daha iyi hazırlıklı olmamız lazım” dedi.

BBK sözcüsü özür diledi

Bir BBK sözcüsü konuyla ilgili açıklamasında, Almanya'da kışın geniş kapsamlı elektrik kesintileri meydana gelmesinin ‘oldukça ihtimal dışı’ olduğunu ifade etti. Tiesler'in tedbirli davranmanın öneminin altını çizmek için böyle bir açıklama yaptığını söyleyen kurum sözcüsü, Tiesler'in bölgesel ve süresi sınırlı kesintilere atıfta bulunduğunu ifade etti.

"Elektrik enerjisi tedarik sistemi çoklu yedeklerle tasarlanmıştır ve kesinti durumunda elektrik şebekesini stabilize etmek için çok sayıda güvenlik mekanizmasına sahiptir" diye konuşan BBK sözcüsü, genel arzı sağlamaya devam etmek için bölgesel ve geçici zorunlu kesintiler yapılması ihtimalinin de düşük kabul edildiğini ifade etti. Sözcü, kurumun başkanı Tiesler'in ‘yanlış anlaşılmaya mahal veren’ açıklamasından ötürü üzüntü duyduklarını belirtti.

Federal Ağ Ajansı da açıklama yaptı

Federal Ağ Ajansı da Almanya'da kış aylarında elektrik kesintisi meydana gelmesi ihtimalinin düşük olduğunu açıkladı. Kurumdan yapılan açıklamada, Almanya’nın dünyanın en güvenilir elektrik tedarik sistemlerinden birine sahip olduğ" ifade edilerek olası bir arz eksikliği durumunda devreye girebilecek çok sayıda mekanizma ve rezervin mevcut olduğuna dikkat çekildi.

Geri Dön 22 Kasım 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN